Oto Seramik Kaplama
Oto Seramik Kaplama

Oto Seramik Kaplama

 

Seramik kaplama otomobilin boyasında oluşabilecek tahribatları engellemek amacı ile kullanılan bir uygulamadır Bu sayede araç yüzeyinde oluşması muhtemel çizikler ve çatlaklıklar veya boyanın sökülmesi gibi sorunlar engellenmiş olur.

 

Otomobillerdeki boyanın dış etkenlerden korunmasını sağlayan  bu uygulama nasıl yapılır, aşamaları nelerdir,fiyatı nedir ve ne kadar dayanır gibi soruların yanıtları bu yazımızda.

 

Seramik kaplama nedir?


Seramik kaplama yapısı gereği, otomobilin boyasını aşınmaya, çatlamaya, soyulmaya ve dökülmeye karşı koruması amacı ile araçlara sıvı olarak uygulanan şeffaf, parlak, camsı bir kaplama çeşididir.

 

Araçlara seramik kaplama nasıl yapılır?


Seramik kaplama uygulaması işlemi gerçekleştiren firmalara göre küçük değişiklikler gösterse de, temel aşamaları aynıdır. Seramik kaplama uygulamasına başlamadan önce araç çok iyi bir şekilde temizlenir. Aracın yüzeyindeki çizikler varsa onarılır. Araç bu işlemden sonra kurumaya bırakılır. Araç kuruduktan sonra araca zarar vermeyecek yumuşak bir bez ile seramik kaplama sıvısı aracın yüzeyine uygulanır. Bu işlem isteğe göre üç veya dört kat olarak uygulanır. Bu işlem sırasında dikkat edilecek nokta, sıvının bütün yüzeye homojen olarak yayılmasıdır.

 

Seramik kaplama yararları nelerdir?


Seramik kaplama otomobilin boyasını aşınma, çatlama, soyulma ve dökülme gibi istenmeyen etkilerden korur. Aynı zamanda pürüzsüz yüzeyi sayesinde otomobilin kaportasının çamur, kuş pisliği gibi kirlerden daha kolay temizlenmesini sağlar.

 

Seramik kaplama, camsı yüzeyi sayesinde otomobilin boyasının daha parlak ve canlı görünmesini yani boya korumayı sağlar. Kaportanın su tutmasını engeller. UV koruma özelliği sayesinde otomobilin boyasının güneş ışınları sebebi ile solmasının önüne geçer. Otomobil cilaya ihtiyaç duymaz.

 

 

mamak seramik kaplama firması,mamak seramik kaplama fiyatları,mamak seramik kaplama,mamak seramik kaplama hizmeti,mamak seramik kaplama işleri,mamak seramik kaplama ustası,mamak seramik kaplama servisi,mamak seramik kaplama yapanlar,mamak seramik kaplama merkezi,mamak seramik kaplama işlemleri,mamak seramik kaplama uygulaması,

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014
menopoza ne iyi gelir menopoz tedavisi menopozun ilk belirtileri menopozun belirtileri erken menopozun belirtileri nelerdir menopoz ilacı ultimatif